Czym jest akupunktura kosmetyczna?

144_1acupuncture

„Akupunktura Kosmetyczna jest nie-operatywną metodą, mającą na celu zmniejszenie znaków starzenia się skóry twarzy. Jest ona często nazywana “Akupunkturowym odmłodzeniem twarzy” (angl. “facial rejuvenation”) lub “Akupunkturowym face-liftingiem”.

Opiera się ona na zasadach chińskiej akupunktury i polega na zastosowaniu cienkich igieł, wbijanych w odpowiednie punkty twarzy i ciała. W ten sposób jest stymulowane lokalne ukrwienie i zaopatrzenie twarzy w substancje odżywcze. Pobudzana jest produkcja kolagenu, prowadząc do wzmocnienia tkanki łącznej i do zmniejszenia oznak starzenia się skóry.

Dzięki temu zastosowaniu mogą wygładzić się lub całkiem zniknąć zmarszczki wokół oczu, na czole czy przy nosie. Głębokie zmarszczki mogą być znacznie wygładzone oraz podniesione zwiotczałe partie.

Można tego dokonać zarówno poprzez użycie igieł, lasera, pobudzania prądem, czy też masażem punktowym, ujędrniając zwiotczałą skórę i utrwalając ładniejszy i młodszy wygląd.

Face-lifting: Operacja czy akupunktura?

Zachodnia medycyna widzi w chorobie specyficzy proces, wpływający jedynie na pewien wycinek ciała. Terapia medycyny uniwersyteckiej nigdy nie uwzględniała i do chwili obecnej nie uwzględnia całościowego spojrzenia na człowieka, chociaż coraz częściej znajdują się lekarze starający się o holistyczne podejście do pacjentów.

Jednak pewien dział medycyny – chirurgia – nie może się przestawić (i zapewne nigdy się nie przestawi) i pozostanie zogniskowana na czysto lokalnych zabiegach. Jest to z punktu widzenia chirurgii zrozumiałe i nie można z tego powodu robić chirurgom zarzutów.

Chirurgiczny proces face-liftingu jest więc również lokalnym zabiegiem; twarz lub szyja są nacinane, naciągane, rany zostają zszyte i opatrzone a pacjent po kilku dniach wypisany ze szpitala.

Operacja face-liftingu, przebiegająca pod pełną narkozą, nie jest jednak błahym zabiegiem i ten krok powinien być dokładnie przemyślany. Już sam zabieg narkozy może mieć ujemne skutki; twarz potrzebuje czasu na “dojście do siebie” a mimika jest przez pewien czas (lub na zawsze) ograniczona. Blizny w mniej widocznych miejscach można ukryć, jeśli jednak nie znikną, mogą stwardnieć, rozrosnąć się i utworzyć ogniska zakłócające, prowadząc do patologicznych reakcji organizmu.

Oczywiście, operacja – jeżeli wykluczymy wszelkie ryzyko i skutki uboczne – przynosi natychmiastowe efekty, czego nie można oczekiwać od face-liftingu za pomocą akupunktury. Wyniki akupunktury kosmetycznej pojawiają się powoli lecz w naturalny, zdrowy i harmonizujący sposób, który można dowolnie powtarzać, bez niebezpieczeństwa komplikacji.”

Źródło opisu: www.atn.edu.pl

Przykładowe zastosowanie akupunktury kosmetycznej:

Zmarszczki wokół oczu

Zmarszczki wokół ust

Zmarszczki nosowo-wargowe

Ujędrnianie szyi

Zmarszczki na czole

Zmarszczki poprzeczne pod oczami

Zmarszczki od policzków do oczu

Zmarszczki tzw. socjalne

Zastosowania lecznicze

Psoriasis (łuszczyca)

Neurodermitis (świerzbiączka ogniskowa)

Chcesz dowiedzieć się więcej, jak uzyskać efekt odmłodzenia? Zapraszam do kontaktu (klik).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s